Hedehusene

Gymnastik Forening

Baggrundsbillede

HGF - Mikropiger

Målgruppe:
Piger i alderen 7 - 9 år

Tid:
Mandag kl. 16.30 - 18.30
Tirsdag kl. 16.30 - 18.30
Fredag kl. 17.00 - 19.00
Sted: Springcenter Nærheden

Pris: 1.500 kr.

Til friske piger, som vil lave en masse gymnastik.Vores mål er, at pigerne skal føle sig trygge, have det sjovt og selvfølgelig udvikle sig gymnastikmæssigt.

I foråret tager vi til GymDanmarks Nationale teamgymkonkurrencer som består af regionsmesterskab og DM af 2 omgange. Her er der tale om at stille de bedste hold muligt og levere en præstation holdet kan være stolt af. I løbet af foråret tager teamgym holdene også til opvisning ved forårsdagene i Roskilde, lokalopvisninger i HGF/TGF og sommer opvisning ved Vigen i Roskilde.

Foreningen til byder mulighed for at tilkøbe træningstøj og træniningsdragt.

Når holdet er ude og representerer holdet skal gymnasterne være iført forenings tøj, med logo og navn

Intruktør

HGF

Kiki Friis

Kiki@hedehusenegf.dk

HGF

Charlotte Pedersen

Charlotte@hedehusenegf.dk

TGF

Annemette mundt

Annemette@tgf.dk

TGF - Rytmetræner

Nathalie Olsen

Nathalie@tgf.dk

TGF

Nikoline Heikamp

Nikoline@tgf.dk

TGF

Hans Mundt

Hans@tgf.dk