Hedehusene

Gymnastik Forening

Baggrundsbillede

HGF - Minipiger

Målgruppe:
Piger i alderen 10 - 12 år

Tid:
Mandag kl. 17.30 - 19.30
Onsdag kl. 17.30 - 19.30
Fredag kl. 17.00 - 19.00
Sted: Springcenter Nærheden

Pris: 1.700 kr.

Vi bygger videre på pigernes gymnastiske kompetencer indenfor spring og rytmik. Vores mål er at så mange gymnaster som muligt deltager i TeamGym konkurrencerne.

I foråret tager vi til GymDanmarks Nationale teamgymkonkurrencer som består af regionsmesterskab og DM af 2 omgange. Her er der tale om at stille de bedste hold muligt og levere en præstation holdet kan være stolt af. I løbet af foråret tager teamgym holdene også til opvisning ved forårsdagene i Roskilde, lokalopvisninger i HGF/TGF og sommer opvisning ved Vigen i Roskilde.

Foreningen til byder mulighed for at tilkøbe træningstøj og træniningsdragt.

Når holdet er ude og representerer holdet skal gymnasterne være iført forenings tøj, med logo og navn

Intruktør

HGF

Camilla hede

Camilla@hedehusenegf.dk

HGF

Liem Nguyen

Liem@hedehusenegf.dk

HGF

Jeppe Damgaard

Jeppe@hgf.dk

HGF

Mikkel Damgaard

Mikkel@hgf.dk

TGF - Rytmetræner

Nathalie Olsen

Nathalie@tgf.dk

TGF - Rytmetræner

Nicoline Rhode

Nikoline@tgf.dk

TGF

Julie Frohn

julie@tgf.dk

TGF

Rasmus Astrup

Rasmus@tgf.dk

TGF

Christian Toft Vestergaard

Christian@tgf.dk